-
Exclusive -
Exclusive -
Exclusive -
Exclusive -
Exclusive -
Exclusive -
Exclusive -
Exclusive
1
/
van
8
Liquid Silicone Dual Lasso
Liquid Silicone Dual Lasso
SKU: SKU:16748-WHITE | Barcode:716770113061 | Modelnummer:16748
Retailprijs
€14,99
Eenheidsprijs
/
per
Log in as a retailer to order
Not a customer yet?
Please request an retailer acccount
Deel
The Alpha Dual Lasso is een premium enhancer van zacht Liquid Silicone met verstelbaar dual cinch-design voor optimale pasvorm en ondersteuning.
Specifications
Specifications
| Product dimensions | 19 cm (overall) |
| Material | Silicone |
Extra Information
Extra Information
- Alpha Dual Lasso
- Liquid Silicone enhancer
- Stretchy, adjustable dual cinch design
- Softer, smoother, durable, waterproof
Additional Information
Additional Information
| Packaging type | 25.5 x 7.5 x 3.3 cm |
| Packaging height | 25.5 cm |
| Packaging width | 7.5 cm |
| Packaging depth | 3.3 cm |
| Master case quantity | 96 |
| Weight per unit | 0.05 kg |
| Country of origin | China |
About the Brand
About the Brand
CalExotics has been consistently turning ‘fantasy into reality’ for over a decade. With an, unparalleled, attention to detail, CalExotics’ Founder and Owner Susan Colvin, has made the California Exotic Novelty brand synonymous with Quality Adult Toys. The fact that CalExotics is a female owned and operated company, plays no small part in their meteoric rise to the top of the Adult Toy and Novelty industry.
